W dniu 19.05.2022r. na stawie Grota PZW nr 47 Radzionków w Bytomiu odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Regionu Śląsko – Dąbrowskiego.

Dwudziestu dziewięciu uczestników – miłośników wędkowania, którzy nad wodą stawili się o godzinie 6:45, poranek powitał idealną dla wędkarzy pogodą, która utrzymała się przez całe zawody.

Dla każdego z biorących udział, jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji przygotowany został poranny poczęstunek.

Sędzia zawodów rozpoczął je o godz. 9.00, by po czterech godzinach sportowej rywalizacji i dobrej zabawy zakończyć je o godz. 13.00.

Po zważeniu wszystkich ryb okazało się, że najlepszym wędkarzem piątkowych zawodów okazał się Jakub Nowak, który w swojej siatce zgromadził 8,910 kg ryb.

Po jego prawej stronie miejsce na podium zajął Tobiasz Schoppa, z wynikiem 8,180 kg.

Na trzecim miejscu podium zameldował się jego ojciec – emerytowany już policjant Piotr Schoppa, z wynikiem 7,330 kg – który jednocześnie jest Organizatorem tej wieloletniej już imprezy, któremu wszyscy tam obecni podziękowali za jego perfekcyjną organizację gromkimi brawami.

Największą złowioną rybą pochwalić się mógł :Tomasz Wojtala , który złowił Lina o wadze – 1,500 kg.

Na każdego z uczestników zawodów czekały bardzo atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Organizację Międzyzakładową NSZZ Solidarność Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Regionu Śląsko – Dąbrowskiego oraz innych sponsorów w tym Fundacja Petralana, Radnego Miasta Bytom – Marka Wilka oraz Prezesa goszczącego nas Koła Wędkarskiego kol. Mariusza Rolkę. Łączna ich wartość wynosiła – 4000 złotych.

Po zakończonych zmaganiach oraz wręczonych nagrodach i wyróżnieniach uczestnicy, zaproszeni goście oraz członkowie związku zawodowego ,,Solidarność” zasiedli do wyczekiwanego wspólnego obiadu, podczas którego mogli rozsmakować się w pysznej grochówce, golonku, „ciapkakuście” /panszkraut – jak kto woli/, serwowanych przez naszego wspaniałego kolegę emeryta górniczego Jorgusia, po czym wspólnie bawili się przy kiełbasce i krupnioku z grilla do godzin wieczornych.

W zawodach udział wzięli Policjanci z jednostki :

Nie zabrakło również emerytowanych policjantów. Należy wspomnieć, że po raz pierwszy w zawodach wzięły trzy rodziny reprezentowane przez ojców i ich synów.

Wszystkim uczestnikom, sponsorom i osobą towarzyszącym dziękujemy za udział w zawodach oraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Kontakt

Newsletter