Pętla Szczyrkowska to nowy produkt turystyczny w Szczyrku. Po raz pierwszy w historii dwa największe ośrodki turystyczne w Szczyrku wprowadzają wspólny letni karnet turystyczny na gondolę i trzy koleje kanapowe. Górska przestrzeń Beskidu Śląskiego wokół Szczyrku jeszcze nigdy nie była tak blisko w tak atrakcyjnej cenie.

Kupując 1 bilet Pętla Szczyrkowska korzystasz z przejazdu 4 kolejami w dowolnym kierunku posiadając możliwość rozpoczęcia trasy w dwóch wariantach:

I) przy dolnej stacji kolei gondolowej Szczyrk Mountain Resort –ul. Salmopolska 53B,

II) przy dolnej stacji kolei kanapowej COS OPO Szczyrk na Skrzyczne – ul. Myśliwska 45

W przypadku skorzystania z wariantu I – Szczyrk Mountain Resort samochód można zostawić na darmowym parkingu, a wycieczkę rozpoczyna się pod dolną stacją kolei gondolowej przy ul. Salmopolskiej 53B, gdzie kierujemy się do 10- osobowej gondoli, która wywozi nas na 1000 m n.p.m. W tym miejscu na Hali Skrzyczeńskiej znajduje się tradycyjna restauracja Kuflonka, która oferuje wspaniałe specjały kuchni, a przede wszystkim zobaczymy widoki na beskidzkie szczyty z tarasu restauracji.

Po delektowaniu się jedzeniem i widokami udamy się na czerwoną kanapę, która wywiezie nas na poziom 1205 m n.p.m. – Zbójnicka Kopa, gdzie również zobaczymy najwyższe szczyty Beskidu Śląskiego w tym Skrzyczne (1257 m n.p.m.), na którego szczyt poprowadzi nas szlak oznaczony kolorem zielonym. Jest to około 2 km spacer łagodną i bardzo widokową granią. Nagrodą będzie możliwość podziwiania na szczycie panoramy Kotliny Żywieckiej i Babiej Góry. Jak już upoicie się wspaniałymi widokami udamy się na górny peron kolei linowej, którą zjedziemy na Jaworzynę a po przesiadce dalej do Szczyrku. Droga powrotna do parkingu, gdzie pozostawiliśmy auto to około 2 km, którą możemy przebyć pieszo lub komunikacją miejską.

Katalog Pętli Szczyrkowskiej

Kontakt

Newsletter