Komunikat dotyczący spotkania z reprezentantami inicjatywy Blue Progress
W dniu 28 października 2021 roku w siedzibie naszego związku odbyło się spotkanie członków Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Regionu Śląsko – Dąbrowskiego z reprezentantami inicjatywy „Blue Progress” w osobach kol. Radosława Lecyka z KP I w Katowicach oraz kol. Armando Kurka z KP VII w Katowicach.
W trakcie długiej rozmowy poruszono najważniejsze kwestie związane z ogólną sytuacją w jakiej znajduje się Policja.
Obydwie strony zapewniły o wzajemnym wspieraniu inicjatyw, poprawiających warunki służby i pracy zarówno funkcjonariuszy, jak i pracowników cywilnych ze szczególnym naciskiem na znalezienie rozwiązań pozwalających bardziej sprawiedliwy podział środków finansowych, zatrzymujący odpływ wartościowych, doświadczonych funkcjonariuszy i pracowników policji, pozwalający na powrót uczynienie Policji atrakcyjnym miejscem pracy dla młodych, dobrze wykształconych, ambitnych i pracowitych ludzi.
Z satysfakcją przyjęliśmy wiadomość, iż zdaniem reprezentantów inicjatywy „Blue Progress”, powstanie naszego związku, jest szansą na zrównoważenie sił związków zawodowych, co korzystnie przełoży się na możliwość wyboru swojego reprezentanta, poprzez uczciwą ofertę skuteczniejszego reprezentowania przed pracodawcą i działania na rzecz integracji środowiska.
