Koleżanki i koledzy.

Oferowana przez Organizację Międzyzakładową NSZZ Solidarność Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Regionu Śląsko – Dąbrowskiego propozycja skierowana jest do Was noszących mundur jak i osób z personelu służby cywilnej, zarówno członków związku oraz tych dotąd niezdecydowanych.

Pomimo wielu zapewnień ze strony pracodawcy, o tworzonej od kilku lat tarczy spełniającej idee ochrony prawnej Funkcjonariuszy Policji nic w tym zakresie nie zostało zrealizowane, a każdy z nas pozostawiony został samemu sobie. Niestety jedynym co pracodawca zapewnił i znacznie rozbudował do tej pory, to aparat represji jakim jest Biuro Spraw Wewnętrznych, które nie jest nastawione na dążenie do prawdy materialnej prowadzonych postępowań, lecz doszukiwanie się za wszelką cenę, nawet za cenę życia funkcjonariusza czy nijakiej kariery, prawdy mającej potwierdzać często wyimaginowane tezy dowodowe.

Jak znamy to z realiów służby i pracy, dzisiejsi przełożeni bardziej dbają o swój wizerunek i karierę niż o dobro podległego sobie policjanta czy pracownika, a w przypadku rzucenia jakiegokolwiek oskarżenia, niczym żółw chowają się w swoich gabinetach, często dodając cyt. „zwolniłbym cię dla dobra służby…”. Kto zna dziś przełożonego, który potrafi powiedzieć, swojemu przełożonemu, „…ręczę za tego funkcjonariusza i wnioskuję o niezawieszanie go w służbie na czas prowadzonego postępowania”? Dzisiejszego oficera czy przełożonego nie sposób porównywać z tymi przedwojennymi, którzy nie zostawiali nikogo pod obstrzałem i dawali szanse wykazania braku winy.

Nie mogąc dalej czekać i wystawiać każdego dnia kolegów i koleżanki na niebezpieczeństwo pomówień i oskarżeń, nowo powstała w strukturach policji Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Regionu Śląsko – Dąbrowskiego od zawiązania struktur przede wszystkim postawiła sobie za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa, pomocy i ochrony prawnej Funkcjonariuszy i Pracowników.

W ramach członkostwa postanowiliśmy zapewnić Funkcjonariuszom i Pracownikom Policji więcej niż standardową ochronę w nagłych sytuacjach kryzysowych którą zapewnia nam współpracująca kancelaria prawna 24 h/dobę.

Wielu z nas będąc wielokrotnie wezwanych do stawiennictwa w jakiejś jednostce prokuratury w związku z prowadzonymi jako funkcjonariusz czynnościami zastanawiało się lub zadawało sobie pytanie, czy warto, aby w tych czynnościach reprezentował lub wspierał mnie prawnik, jak go sobie zapewnić i ile to może kosztować? Nie powinniśmy się czuć niekomfortowo lub być przerażeni, bo to Wy stoicie na pierwszej linii walki z ludźmi dopuszczającymi się czynów zabronionych. Jeżeli nie chroni nas w tym zakresie pracodawca to my, Wasi przedstawiciele czujemy się za Was odpowiedzialni, bo jeśli nie Wy, to kto jutro stanie oko w oko z tym całym złem?

W naszych strukturach znajdują się funkcjonariusze-prawnicy zarówno po aplikacji radcowskiej jak i inni członkowie na różnych etapach drogi prawniczej. Znajomość realiów i specyfiki służby oraz jej problematyki pozwala nam na szybsze i skuteczniejsze udzielenie pomocy w każdej sprawie, z którą się do nas zwrócisz.

Wiemy, ile kosztuje porada prawna w kancelarii oraz jak trudno otrzymać ją w ramach doraźnych akcji miejskich świadczeń bezpłatnych i ile jest warta. Dlatego oprócz podstawowej ochrony prawnej zawartej już w ramach składki członkowskiej oferujemy państwu również pakiet porad i pomocy prawnej z zakresu prawa cywilnego.

Jeżeli masz problem np. bo nie wiesz, czy przyjąć spadek bądź była żona lub partnerka ogranicza Ci kontakty z dzieckiem, chcesz uzyskać, podwyższyć lub ograniczyć alimenty, jesteś dłużnikiem alimentacyjnym, lub masz kredyt we „Frankach” oraz inne problemy zgłoś się abyśmy mogli Ci pomóc. Mając poukładane swoje sprawy osobiste i służbowe możesz lepiej wykonywać swoje obowiązki, być lepszym mężem, ojcem, policjantem.

To nic nie kosztuje.

Kontakt

Mail: prawnik@policja-solidarnosc.pl

Tel.: 731 626 214

Do zobaczenia.

Kontakt

Newsletter